GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 3331485
*
nr 333 1485
Skål
Koka
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 23:48:12
1
200 kr
25/10 13:54:24
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik koka skål
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:13
-
6122 Grötskål
+ muggar, 5 delar, "Hej Tomtegubbar", Upsala-Ekeby..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:49
-
6549 Grötskålar
3 st, tenn, 1700-/1800-tal. Diameter: 20-21, längd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:40
-
6583 Kuriosa
3 delar, bland annat brödkorg + skål, (omkring 190..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:05
-
3519 Servisdelar
68 delar, Royal Doulton, "Bunnykins" porslin med d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:45
-
6606 Skål
+ fat, 2 delar, silver. Diameter: 10-15, höjd: 8 c..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:30
*
Skål
nr 333 1485
Skål
Koka
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/10 23:48:12 | 1 | 200 kr |
| 25/10 13:54:24 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik koka skål
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:13 -
6122 Grötskål
+ muggar, 5 delar, "Hej Tomtegubbar", Upsala-Ekeby..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:49 -
6549 Grötskålar
3 st, tenn, 1700-/1800-tal. Diameter: 20-21, längd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:40
-
6583 Kuriosa
3 delar, bland annat brödkorg + skål, (omkring 190..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:05 -
3519 Servisdelar
68 delar, Royal Doulton, "Bunnykins" porslin med d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:45 -
6606 Skål
+ fat, 2 delar, silver. Diameter: 10-15, höjd: 8 c..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:30



